Nasze Gospodarstwo Agroturystyczne położone jest w cichej i spokojnej okolicy w niedalekiej odległości od Jeziora Świętajno i Jeziora Wulpińskiego. Dom, w którym mieszczą się pokoje, otoczony jest zielenią, kwiatami i drzewami. Goście mogą również przejść się na spacer lub grzyby do pobliskich lasów.

 

 


 

 

Atrakcje w okolicy:

 

 

   Naterki:

 

 

Mazury Golf& Country Club

18- dołkowe pole golfowe. Coś dla miłośników golfa i nie tylko. Miejscowość Naterki mieści się około 3 km od Sząbruka. Pole to posiada wiele naturalnych przeszkód co czyni je jednym z najtrudniejszych w Polsce. Co roku organizowany jest cykl turniejów "Inter Parts Golf Tour".

Gietrzwałd:

 

 

 

Jest to wieś znana na na całym świecie. Swą sławę zawdzięcza wydarzeniami, które miały miejsce w 1877 roku. Były to objawienia Matki Boskiej dwóm dziewczynkom: Barbarze Samulowskiej oraz Justynie Szafryńskiej. Dzisiaj w Gietrzwałdzie można odwiedzić Cudowne Źródełko czy Bazylikę Narodzenia NMP.

Informacja Turystyczna Gietrzwałd

Olsztyn

 

 


 

 

Olsztyn położony jest około 15 km od Sząbruka. W miecie tym znajduje się wiele atrakcji. Wśród nich można wymienić: Stare Miasto, Park Centralny, Jezioro Długie, Zamek Kapituły Warmińskiej, Planetarium, Ławeczka Mikołaja Kopernika czy Olsztyńskie Lato Artystyczne. Co roku odbywają się tutaj Festiwale: Olsztyn Green Festival, Olsztyn Disco Dance Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.

Atrakcje Olsztyn

Kudypy

 

 

 

W Kudypach znajduje się Leśne Arboretum Warmii i Mazur. Można w nim spotkać przeróżne gatunki roślin popularnych oraz tych mniej znanych. Ciekawym okazem jest rosiczka.

 Leśne Arboretum Warmii i Mazur

 

Olsztynek

 

 

 

 

 

Olsztynek położony jest około 25 km od naszego gospodarstwa. W Olsztynku można poznać dawną kulturę mieszkańców Warmii i Mazur w Muzeum Budownictwa Ludowego. Do atrakcji należą także  gotycki Zamek Krzyżacki czy Hutę Szkła.

Muzeum Budownictwa Ludowego

Huta Szkła

Ostróda

 

 

 

Ostróda położona jest około 30 km do Sząbruka. W mieście tym można przejść się molo z pięknymi widokami nad Jeziorem Drwęckim. Przez Ostródę wiedzie też Kanał Ostródzko- Elbląski. Można zwiedzić Zamek czy wybrać się na spływ kajakowy.

Ostróda Reggae Festival

Olsztyńskie Noce Bluesowe


 

 W okolicy znajduję się jeszcze wiele więcej atrakcji. Na miejscu chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

 

 

     Nasz adres:                                                                        Kontakt:                                                             Akceptujemy płatności kartą:                                                     Śledź nas na:

    Sząbruk, ul. Wiktora Steffena 12                      Telefon: 504019518

    11-036 Gietrzwałd                                                                            512479839

                                                                                            Email: ufranka@onet.pl